V sodelovanju z ZVC ZD Novo mesto smo v mesecu novembru izvedli dve preventivni delavnici. Otroke oddelka Miške in Pikapolonice je med. sestra obiskala dvakrat. Obe temi sta se odlično povezali z našo tematsko temo MOJE ZDRAVO TELO.

Prvo delavnico z imenom preprečevanje nalezljivih bolezni je ga. med. sestra izvedla v četrtek, 9. 11. 2017. Otrokom je na izviren način prikazala širjenje bolezni ter jim predstavila, kako lahko preprečijo širjenje bolezni in nas naučila pesmico o Traktorju, ob kateri si otroci temeljito umijejo roke.

Drugo delavnico je imela naslov: Obisk pri zdravniku. Med. sestra nas je obiskala v ponedeljek, 27. 11. 2017. Gospa je imela s seboj veliko pripomočkov, s katerimi nam je na prijeten način približala obisk pri zdravniku. Vsak otrok je poslušal bitje svojega srca s pravim stetoskopom ter si lahko nadel pravo zdravniško haljo. S pomočjo otrok in med. sestre smo ozdravili številne navidezne rane ter poškodbe.

 

Veselimo se naslednjega snidenja, vzgojitelji oddelka Pikapolonice in Miške.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)