Spoštovani starši otrok Vrtca Sonček in Osnovne šole Žužemberk.

Vabimo vas, da se nam v četrtek, 2. 12. 2021, ob 17.00 pridružite na spletnem predavanju Mihe Kramlija z naslovom Vpliv prezgodnje in pretirane rabe zaslonov na razvoj otrok.

Do predavanja, ki bo potekalo v živo preko ZOOM-a, lahko dostopate preko povezave:

https://arnes-si.zoom.us/j/93270639317

Miha Kramli, priznan psihoterapevt in strokovnjak za kemične in nekemične odvisnosti, se v okviru svoje zaposlitve v Ambulanti za odvisnosti v ZD Nova Gorica ukvarja predvsem z zasvojenostjo otrok in mladostnikov od interneta, socialnih omrežij in videoigric. Pri svojem delu opaža velik porast pojava tovrstnih odvisnosti že pri najranljivejši skupini – otrocih.

Predavatelj bo govoril o tem, kakšno grožnjo predstavlja prezgodnja in pretirana izpostavljenost zaslonom in nekontrolirana raba tehnologije normalnemu in vsestranskemu razvoju otroka ter predstavil, kako se pot v zasvojenosti od digitalnih tehnologij prične že v zibelki.

V predavanju, ki bo trajalo približno eno uro, boste starši dobili konkretna priporočila, kako vzgojno delovati, da boste svojemu otroku omogočili zdrav vsestranski razvoj ter preprečili, da bi pretirana uporaba digitalne tehnologije vplivala na njegovo psihološko stabilnost in učno uspešnost.

Miha Kramli pravi: »Še nobena civilizacija ni posegla v zibelko. Naša je. Več kot polovica ljudi prosti čas  preživi v virtualnem svetu. Gre za civilizacijski problem. Ko v svojem življenju otroci, mladostniki, odrasli začutijo določene primanjkljaje, pomanjkljivosti, poiščejo v virtualnem svetu ravno to, kar jim v realnem manjka, poiščejo vlogo v internetnih vsebinah in jo igrajo. Veliko ljudi je danes prepričanih, da je virtualno bolj realno kot realnost.«

Prijazno vabljeni na poučno predavanje!

(Skupno 479 obiskov, današnjih obiskov 1)