Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

ORGANIZACIJA NUJNEGA VARSTVA V ČASU DELNEGA ZAPRTJA VRTCEV (26. 10. – 30. 10. 2020)

Spoštovani starši.

Zaradi poslabševanja epidemiološke situacije je Vlada Vlade RS sprejela odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, kar pomeni, da bodo vrtci od 26. 10. 2020 zaprti. Ukrep bo predvidoma trajal najmanj en teden.

Starši bodo v času zaprtja vrtcev oproščeni plačila.

Na podlagi sklepa župana Občine Žužemberk bomo organizirali nujno varstvo v enoti Jurček. Varstvo bo potekalo v igralnici Mucki (zadnja igralnica v pritličju).

POSLOVALNI ČAS (glede na trenutno izkazane potrebe staršev):

v ponedeljek in četrtek 7.00-16.00,

v torek, sredo in petek 5.15-15.30.

Do nujnega varstva so glede na Odlok Vlade RS o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja in Sklep župana o določitvi izjem od splošnega zaprtja vrtcev (izdan dne 26. 10. 2020) upravičeni starši, katerim delodajalec ne more omogočiti delo na domu oziroma delo na daljavo in ki nimajo druge možnosti glede varstva, ki ga nujno potrebujejo. Oba starša morata vrtcu predložiti potrdilo delodajalca, da ne more omogočiti dela na domu oziroma na daljavo.

V primeru naknadnih potreb po nujnem varstvu v skladu z Odlokom in Sklepom župana, pokličite na tel. številko 030 717 740 ali pišite na e-pošto vrtec.zuzemberk@guest.arnes.si.

Pri izvedbi nujnega varstva bomo upoštevali vse ukrepe za preprečevanje širjenja morebitne okužbe s SARS CoV-19.

Dosledno upoštevanje in izvajanje vseh ukrepov na nivoju vrtcev velja tudi za vse starše, ki s pisno izjavo zagotavljajo, da je otrok zdrav in da v obdobju zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženo osebo.

Lepo vas pozdravljamo z željo, da ostanete / ostanemo zdravi.

Pomočnica ravnateljice za vrtec: Tanja Fabjančič   

V. d. ravnatelja: Mija Penca Vehovec

                                                                                                                                                  

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 2)