Skupino RIBICE je obiskala hrčica z družino.  Da. Prav ste prebrali. Prinesla jo je Emina mamica. Ema je pred kratkim praznovala svoj peti rojstni dan. Za darilo  je dobila  hrčico Mio. Bila jo je  zelo vesela, saj ji je ena že poginila. Čez nekaj dni  je hrčica skotila kar sedem mladičev. Skrbno jih je skrila v skrivališče svoje kletke. Nič niso opazili, le ugriznila je njenega bratca, ki jo je želel pobožati. Čudno. Še nikoli ni bila taka, zato so začeli malce raziskovati njen domek in odkrili  vzrok  »grizenja«. To je bil njen materinski nagon.

Tudi mi v vrtcu smo bili zelo veseli njenega naraščaja,saj še nikoli nismo videli hrčico z družino. Veliko zanimivega nam je povedala tudi Emina mamica in pokazala, kaj vse potrebujejo hrčki za  svoje vragolije in življenje v kletki. Lahko smo jih tudi malce pobožali –  previdno in zelo nežno.

Hvala mamici Petri za prijeten obisk in popestritev  dneva.

 

Zapisala : vzg. Zdenka Blatnik

                                                                    hrček 1

hrček 2

hrček 3

hrček 4

hrček 5

hrček 6

hrček 7

Objavila: ga. Natalija Kobe

(Skupno 204 obiskov, današnjih obiskov 1)