V letošnjem šolskem letu smo se odločili, da bomo v skupini  “MIŠK ” imeli svoj vrtiček. Poimenovalni smo ga vrtiček Zelenko. Že vrsto let imamo v vrtcu vrtiček z zelišči, ki jih naše kuharice uporabljajo pri pripravi jedi in ki ga tudi mi vzdržujemo in urejamo.

Vsako leto otroke seznanjamo in učimo, kako pomembna je zelenjava v naši prehrani. Tako smo v spomladanskem času na okenskih policah gojili razne vrste zelenjave, kar v plastenkah ali v koritih.  Naredili smo si zelenjavni kotiček, kar v stirporastih zabojih. Otroci so nanje pripravili zemljo, zasadili sadike in posejali semena različne zelenjave, ki je največ v uporabi.

 

Označili smo jih z znaki, pridno zalivali in skrbeli, da so rastle. Imeli smo jih na terasi, a zaradi slabega vremena in bojazni smo jih prenesli v notranje prostore, kjer je dovolj toplo. Vsak dan jih opazujemo in skrbimo zanje. Otrokom je to veliko zadovoljstvo, saj naše delo povezujejo z domačimi ter tako pridobivajo koristne izkušnje.

Naš vrtiček je preprost, a vzgojen z ljubeznijo in spoštovanjem do naše že tako okrnjene narave.

Za zaključek smo pa še sestavili pesmico našemu vrtičku Zelenko.

LONČEK IN FIŽOLČEK

Smo lonček z zemljo napolnili,

fižolček vanjo položili,

uspavanko smo mu zapeli,

da mu bo toplo.

Rasti, rasti zdaj, fižolček!

Sonce toplo naj greje

in prijazno sveti,

voda tešila ti žejo bo.

Zrasti velik in močan,

rad te skuhal bom

v dobro juho fižolovo.

ga. Dijana Pečjak, ga. Petra Fink, g. Ambrož Čopi

(Skupno 173 obiskov, današnjih obiskov 1)