Januar je pri Muckih mineval v družbi Muce Copatarice. Otrokom smo vedno znova posredovale pravljico, ki so jo zelo vzljubili in se kasneje brez težav tudi sami vživeli v vlogo otrok iz pravljice. Naš namen pa je bil tudi učenje sezuvanja in obuvanja. V okviru tega sklopa smo zares veliko vadili in posamezniki so predvsem v obuvanje vložili zelo veliko truda in bili nazadnje deležni tudi uspeha.

posredovanje pravljice z lutkami
posredovanje pravljice z lutkami
otroci niso pospravili copat, predenj so šli spat
otroci niso pospravili copat, predenj so šli spat
PRI MUCI COPATARICI
PRI MUCI COPATARICI

Pot do Muce Copatarice smo pogosto prehodili po čutni poti – bosi dobro čutimo različne podlage. Da je bila pot zabavnejša pa smo zraven zapeli pesmico o Muci Copatarici in Ni copatka.

hoja po čutni poti
hoja po čutni poti

Radi smo iskali pare copatk in se igrali socialno igro kdo je pod odejo, v kateri je treba prepoznati prijatelja po copatkih.

kdo je pod odejo?
kdo je pod odejo?

Seveda smo tudi ustvarjali. Copatke smo pobarvali s pihanjem – verjemite pihanje barve je bilo za nas kar precej zahtevno. Da so copatki lepši, smo jih okrasili še z gumbki.

na copatke smo prilepili gumbe
na copatke smo prilepili gumbe
potiskali smo zimska oblačila
potiskali smo zimska oblačila

Spoznavali smo različna zimska oblačila, obenem pa tudi osnovne barve. Radi smo prirejali oblačila po barvi v primerne posodice. Na novo smo izdelali tudi pokrivanko, kjer je potrebno podlago prekriti s pokrovčki primerne barve.

razvrščanje oblačil po barvi
razvrščanje oblačil po barvi
pokrivanka - copatki
pokrivanka – copatki

Muca Copatarica je prav na vse Mucke naredila velik vtis. Pred počitkom se radi spomnimo nanjo in otroci se potrudijo in lepo zložijo copatke k ležalniku. Pa še se bomo morali truditi, saj nas muca prav ves čas opazuje in spodbuja. Potrudite se tudi starši in dovolite otroku, da se obuje sam.

Vzgojiteljica, Mojca Obrstar

 

 

 

 

 

(Skupno 557 obiskov, današnjih obiskov 1)