»V tem tednu spoznali smo med, vsak od nas postal je sladkosned.«

Vsak dan je bil posvečen medu, čebelam in gibanju. Pri nas je dišalo po pečenih medenih dobrotah- medenjakih. Otroci so uživali ob oblikovanju medenjakov. Kreirali smo sadno zelenjavne krožnike-malica malo drugače, iz različnih vrst sadja od snežakov, buč, vozov…Medene dobrote so poskusile tudi Mravljice in Miškolini. V obeh skupinah so pripravili napitek iz medu in limone po predhodno pripravljenem receptu.

Imeli smo tudi ustvarjalne delavnice, v katerih smo iz odpadnega materiala izdelovali čebelice ter čebelnjake. Ogledali smo si tudi oddajo Ribič Pepe- Kranjska Sivka.

V petek, 20.11., je tudi v našem vrtcu potekal Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je nastal na pobudo Čebelarske Zveze Slovenije.

med. ted. slika 5

med.ted. slika 5 med.ted.slika 6med.ted. slika 1 med.ted. slika 2 med.ted. slika 3

 

Zapisala: Natalija Kobe

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)