Otroci so zelo  resno pristopili k razmišljanju o varčevanju z energijo. V ta namen smo začeli izdelovati časovno kapsulo.

Najprej so svoja razmišljanja izrazili v risbi.  En otrok je povedal:« Da bi vsi vedeli. Nekoč se bo naredil veliki pok – zemlja bo porušena.   MORAMO VARČEVATI.«

Razmišljali smo tudi o tem, kako bi sporočili, s čim vse uporabljamo energijo in kako bi lahko z njo varčevali. Zato smo izbrali predmete, katere bomo dali  v časovno kapsulo, skupaj z našimi zapisi raziskovanja.

Ko je bila napolnjena smo jo zaprli.

Šli smo poiskat primeren prostor, kamor bi jo zakopali.

Za pomoč smo prosili tudi našega hišnika, ki nam je rad priskočil na pomoč.

Otroci so zelo čustveno spremljali zakop naše časovne kapsule. Od nje so se poslovili zelo obredno in z upanjem, da jo bodo morda nekoč, čez 50 ali 100 let, našli  naši zanamci, in videli kako smo se trudili za lepši in bolj zdrav planet.

 

Vzg. Slavka Hrovat

 

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)