Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

ZAJČKI V DECEMBRU

December je bil pri Zajčkih v znamenju pravljičnosti, veliko kreativne igre, veliko ustvarjanja, kuhanja in predvsem veliko gibanja, kar imajo naši “poskočneži” najraje.

Prvi dobri mož nam je pustil prav posebno pismo, na katerem se sploh ni nič videlo, ko pa smo približali sij sveče, so se črke čarobno pokazale. Napisal nam je, da niso najpomembnejša darila, ampak medsebojno spoštovanje in ljubezen do vseh ljudi. Vrednote daril smo spoznavali preko slikanice Najlepše darilo in deklamacije Pismo. Prvi dobri mož je vsem otrokom v vrtcu podaril žoge.

V veseli december pa ne moremo oditi brez praznične dekoracije.

Razveselili smo se pošiljke snega in otrokom omogočile rajanje na snegu.

Opravili smo zimski pohod do Morišč v sklopu gozdnega vrtca, ker smo nekaj dni namenili spoznavanju gozdnih živali, ki se potepajo po gozdu in zasneženih travnikih pozimi. Iskali smo sledi, jih prepoznavali in odtis kopita jelena tudi s pomočjo poskusa gipsanja prenesli v vrtec.

“Snežne kepe” in snežne razmere smo prenesli tudi v telovadnico.

Prav tako gibanje in poimenovanje gozdnih živali.

Sneg smo ponesli tudi v igralnico za senzorno ustvarjalno igro.

Ogledali smo si predstavo Miškinega gledališča s prihodom Božička.

Letos smo se namesto peke piškotov odločile za kuho marmelade iz muškatne buče, ki nam je delala družbo že od oktobra. Delo se je začelo že zelo zgodaj, otroci so bili zelo aktivni in tudi najbolj “izbirčni” končni izdelek tudi poskusili.

Na pomoč pri končni kuhi so nam na pomoč priskočile kuharice, po prihodu s sprehoda smo se jim šli zahvalit s petjem.

Ogledali smo si risanko Pikijev prvi Božič.

Na predbožični dan nas je obiskala vrtčevska babica ter nam prebrala pravljico Čarobni Božič. Zajčki smo navdušeni nad knjigami.

Zadnje dneve smo preživeli ob rajanju, petju in plesu s prijateljčki.

Naj res bo srečno, to novo leto, naj vse najlepše se zgodi ti čimprej.

Kot opis videa, je tudi najino voščilo podobno: Naj res bo srečno, to novo leto, naj vse najlepše se zgodi VAM čimprej.

vzgojiteljici Katja in Anja

Zapisala: Katja Konte

(Skupno 163 obiskov, današnjih obiskov 1)