V sredo, 23. 3. 2016, so si otroci oddelkov Zajčki, Mravljice, Miškolini, Ribice, Pikapolonice, Miške in Metulji skupaj z vzgojiteljicami in starši spremljevalci ogledali lutkovno predstavo Frana Levstika “Kdo je napravil Vidku srajčico”. Za otroke je bila že vožnja z avtobusom, še posebej posebno skozi predore, posebno doživetje.

Predstava o Vidkovi srajčici je bila zelo prijetna in prisrčna. Njeno izročilo so dopolnila besedila pesmi na melodije ljudskih pesmi, ki se žal še vedno premalokrat pojejo. Lep izdelane lutke marionete in scena so otroke popeljale v svet skromnosti, revščine, dobrote in prijaznosti, predvsem pa ljubezni ter spoštovanja do narave in vseh živih bitij.

DSC_5969
Pikapolonice
DSC_5929
Zajčki prihajajo na predstavo.
DSC_5940
Takole so pozirali Metulji, najstarejši otroci v dvorskem vrtcu.
DSC_5942
Tudi Matic je bil z nami, tokrat v spremstvu mamice.
DSC_5945
Ribice
DSC_5948
Mravljice
DSC_5955
Miškolini
DSC_5957
Priprave na ogled predstave.
DSC_5963
Sedeli smo na udobnih dvosedih… bilo je res prijetno in prav imenitno.
DSC_5973
Miške po predstavi.

Vzgojiteljica ga. Dijana Pečjak

Foto: T. Fabjančič

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)