Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41
 

Predstavitev med. sestre in reševalca v reševalnem vozilu

Ga. Klavdija in g. Peter Jordan sta otrokom predstavila zdravstvena poklica medicinske sestre in reševalca v reševalnem vozilu.

Najprej so otroci svoje igrače prinašali medicinski sestri, da jih je oskrbela z obliži, povila, kjer je bilo potrebno, odvisno, kakšne poškodbe so utrpeli njihovi medvedki, nato so jih položili k počitku.

Največja igrača konja pa je potrebovala nujno medicinsko pomoč, zato smo jo vsi skupaj odnesli do reševalnega vozila, kjer sta jo reševalec ob pomoči medicinske sestre oskrbela, pregledala in položila na nosila ter v reševalno vozilo. Dogodek so si ogledali vsi otroci vrtca. Ob tem so spoznali in si ogledali reševalno vozilo tudi od znotraj.

Obema staršema se najlepše zahvaljujemo.

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)