V torek, 13. 11. 2018, ob 9.30 si bodo otroci oddelkov Zajčki, Mravljice, Miškolini, Ribice, Pikapolonice (l. 2015), Miške in Metulji v telovadnici OŠ Žužemberk ogledali 1. abonmajsko predstavo Miškinega gledališča z naslovom Žabica Brokolina in polž Sladkosned. Predstava je del tematskega sklopa Zdrava prehrana, ki v novembru poteka v vseh oddelkih našega vrtca.

Predvidena cena predstave bo 3,00 EUR na otroka, plačilo bo po položnici. Za otroke iz enote Dvor bo organiziran avtobusni prevoz v Žužemberk.

O predstavi: 

Najnovejša predstava Miškinega gledališča otroke ozavešča o pomenu zdrave prehrane in gibanja za lepši in bolj zdrav vsakdan.

Zgodbica govori o žabici Brokolini in polžu Sladkosnedu, ki se odpravljata lovit ribe na drugo stran gozda. Med tem, ko se žabica zdravo prehranjuje in veliko giba, je polž njeno pravo nasprotje. Len, počasen in požrešen.

Kaj vse se zgodi na njuni poti do ribnika in kaj doleti lenega polža, ki poje tono sladkarij, pa vprašajte vaše otroke po predstavi.

Namenjena otrokom od 3. leta naprej.

Vloga gledalcev: Pomagajo polžku, da se začne pravilno prehranjevati in več gibati.
Trajanje predstave: 35 min
Igralska zasedba: Miša Gerič Špacapan, Ana Raščan, Zarja Pavlin in Martin Gerbec.
Avtorica besedila in režije: Miša Gerič Špacapan

 

(Skupno 349 obiskov, današnjih obiskov 1)