Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Obiskali smo Kekčevo deželo

  • V sredo, 11.5. 2021 smo se zbrali v vrtcu ob 7.00, pojedli zajtrk in se odpravili na avtobus. Odpeljali smo se do Kranjske gore, kjer smo imeli kratek postanek za malico, pitje in stranišče. Potem pa smo se odpeljali do kraja, kjer smo se presedli na Bedančev avtobus, ki nas je po skrivni poti odpeljal v Kekčevo deželo. Sprejela nas je vodička Jana, ki nas je popeljala do junakov iz zgodbe. Otroci so neskončno uživali, doživljali in spoznavali junake, njihovo okolje in bivališča s pastmi,  zankami in skrivnimi prehodi. Kljub nekaj strahu so uživali in prepoznavali vloge junakov. Na koncu nas je Bedančev avtobus prepeljal iz Kekčeve dežele spet po skrivni poti. Otroci pa so prepevali Kekčeve pesmi. 

Odpeljali smo se tudi v Planico,  kjer smo si privoščili popotno kosilo. Ogledali smo si skakalnice in letalnico, se poigrali na snegu in preizkusili strmine letalnice. Otroci so po poti nazaj večinoma utrujeni zaspali in klepetali o dogodivščinah in junakih naših zgodb. Starši so nas pričakali ob 17.00 na avtobusni postaji. Vsi srečni so se objemali in odhajali domov.

Vtisi nepozabne izkušnje še vedno odmevajo po vrtcu in verjetno tudi po domovih.

Miškolini in Ribice(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)