Da so otroci iz skupine Pikapolonic dobri opazovalci, lahko dokažemo s tem, da smo v bližini vrtca na Dvoru opazili nenavadno žival. Bila je zelo hitra in čisto bela. Le kdo bi to lahko bil? Otroci so najprej mislili da je muca, a smo kmalu ugotovili, da je hermelin ali velika podlasica.
Hermelin je aktiven podnevi in ponoči. Giblje se v skokih, dolgih 30–100 cm. Dobro pleza in plava. Gnezdo si naredi v drevesnem duplu, skalni razpoki ali podzemnem rovu. Hrani se največ z glodavci. Ni izbirčen, zato ga najdemo povsod, kjer ima zadosti kritja in hrane. Poseljuje nižinska poljedelska območja, travnike in pašnike, močvirja. Hermelin je popolno zavarovana vrsta.
Z vzgojiteljico na sprehodu velikokrat opomniva otroke, naj dobro opazujejo naravo in okolico. Tokrat se nam je to obrestovalo. Otroci so bili zelo veseli nove izkušnje opazovanja.

20151216_105428_HDR

20151216_105516_HDR

hermelin.jpg1   sledi

HERMELIN

Jožica Štrasberger

(Skupno 824 obiskov, današnjih obiskov 1)