Množično zbiranje na ploščadi vrtca.
Gibalna postaja- vožnja z vozili.
Druga postaja- spretnostna hoja med letvicami.
Spretne roke smo potrebovali pri delavnici izdelovanja vetrnic.
Najbolj osvežilna postaja je bila igra z vodo.
Zanimivo je bilo ciljanje žog v Jurčke.
Legionarske kape nas bodo ščitile pred sončnimi žarki.
Dobrodošla je bila pomoč pri izdelavi kap s strani strokovnih delavk ga. Marjane in ga. Mojce.
Igra z vodo je bila zanimiva tudi za starše. Včasih smo starši še večji otroci 🙂
Posebej zanimiva je bila postaja, kjer so otroci ciljali žoge v maskoto Jurčkovega dne.
Po uspešno opravljeni nalogi, so si otroci zaslužili žig.
Gneča na eni izmed delavnic.
Zaključek je bil predvsem druženje vseh generacij.
Najprej dobro opazujemo, potem ustvarjalno delujemo.
Gibalna postaja- plazenje oziroma hoja po gredi.
Naša zelenica ponuja prijetno senco pod drevesi.
Sproščeno druženje staršev.
Čeprav je bilo veliko ljudi, je bilo prostora za vse.
Igrala na zelenici vrtca so še dodatno spodbudila otroke h gibanju.
Proti koncu smo bili že malo utrujeni od vročine.
Postaja z vodo je bila ves čas polno obiskana.
Prijeten je bil počitek na klopcah ob opazovanju otrok, ki so se sladkali z nagradnim sladoledom.
Sproščeno in prijetno vzdušje )!
Pod streho peskovnika je veliko sence.
Prepričana sem, da so bili tudi pogovori staršev med seboj tematsko povezani predvsem z otroki, seveda!
Res imamo vrtec na lepem mestu in včasih šele ob takih posnetkih vidimo lepoto teh naših krajev.
Sproščen pogovor staršev in strokovne delavke, ga. Sonje Brulec.

V ponedeljek, 12.6.2017 je bil krasen sončen dan, prav naklonjen našemu zaključku šolskega leta 2016/2017. Letos smo strokovne delavke Vrtca Žužemberk iz enot Jurčičeva in VVD Brulec ta dan poimenovale “Jurčkov dan”. Idejo smo dobile zato, ker se obe enoti nahajata na Jurčičevi ulici. V naših glavah je zrasla tudi ideja za maskoto Jurčkovega dneva in tako ja nastal “Jurček” izpod spretnih in ustvarjalnih rok naše ga. Mojce Oberstar. V juniju smo vsak dan telovadili ob Jurčkovi himni, ki smo jo spesnile tudi v namen Jurčkovega dneva. Otroci so jo takoj sprejeli in na prireditvi so pokazali, kako imenitni, prijazni in veseli Jurčki so :).

Po uvodnem pozdravu naše pomočnice ravnateljice, ga. Tanje Fabjančič, so starši dobili navodila za dogajanje ob ustvarjalnih in gibalnih delavnicah. Tematsko je bil dan razdeljen na Jurčkove postaje z Jurčkovim zbiralnim kartončkom. Otroci so po uspešni udeležbi na posamezni postaji, prejeli žig na svoj zbiralni kartonček in ko so zbrali vse žige, na vseh postajah, jih je čakalo sladko presenečenje.

Druženje je potekalo v prijetnem vzdušju. Zadovoljni obrazi otrok, bratcev, sestric, staršev in starih staršev so pričali o sproščenem in zanimivem dogajanju na ploščadi, zelenici in na terasah našega vrtca.

S strani strokovnih delavk je bilo v ta dan vloženega kar nekaj truda in nagrajene smo bile ob opazovanju zadovoljnih obrazov otrok. Hvala vsem udeležencem našega prvega Jurčkovega dne. Hvala staršem in starim staršem, da ste spodbujali otroke pri dejavnostih, da ste poskrbeli za njihovo varnost in dobro počutje vaših in naših otrok.

Tanja Bergant, univ. dipl. soc. del., dipl. vzg.

JURČKOVA HIMNA (T. Bergant)

 

MI SMO JURČKI Z JURČIČEVE,

VESELI SMO, TO VIDI SE.

 

RADI V VRTEC HODIMO,

KER TUKAJ SE ZABAVAMO.

RADI TELOVADIMO,

VSAK DAN ZNOVA VADIMO.

RADI TUDI PLEŠEMO,

TIK, TAK, SMEH ZAMEŠAMO.

 

LEVA, DESNA, ENA, DVE,

PREŠTEJEMO MI VSAK DAN SE.

DOL IN GOR, SEM IN TJA,

JURČEK VSAK ZAPLOSKAT ZNA.

 

PRED SONCEM MI SE SKRIJEMO,

S KAPO SE POKRIJEMO.

VODE VELIKO SPIJEMO,

VČASIH SE POLIJEMO.

 

MI SMO JURČKI Z JURČIČEVE,

VESELI SMO, TO VIDI SE.

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)