Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Jesen pri Čebelicah

V začetku oktobra nas je obiskala preventivna medicinska sestra in otroke seznanila s pravilnim načinom umivanja rok, kar pa nam že zelo dobro uspeva.

Zelo radi smo odšli na sprehode, opazovali okolico, naravo, spoznavali gozd in se urili v premagovanju naravnih ovir.

Razgibali smo se tudi v telovadnici, na poligonu, ob elementarnih in rajalnih igrah.

Gospa Petra Šenica nas je obiskala z dvema zajčkoma. Otroci so bili obiska zelo veseli.

Praznovali smo rojstne dneve, plesali, peli in igrali na male ritmične instrumente.

Prosta igra je bila namenjena stikom in sodelovanju z drugimi otroki, kjer so uporabljali različna sredstva in materiale.

Barve smo utrjevali z didaktičnimi sredstvi.

Ob lepem jesenskem vremenu smo uživali v kostanjevem dopoldnevu.

Ker je oktober namenjen mesecu požarne varnosti smo 22. 10. 2021 izvedli evakuacijsko vajo. Navidezno je zagorelo v šolski knjižnici, zato so prihiteli člani dvorskega PGD Dvor. Uspešno so pogasili navidezni požar, nato pa je sledil ogled gasilske opreme in vozil. Otroci so spoznali tudi zgodbo Kako je ježek Snežek preprečil požar in likovno ustvarjali.

Otroke zelo pritegnejo pravljice, zgodbe, ki jih posredujeva na različne načine: kamišibaj, ročne, ploske in prstne lutke. Spoznali smo ljudsko rusko pravljico Repa velikanka, Listek trepetavček, Veliki in mali zajec. Otroci so po posredovanju pravljic lahko tudi sami podoživljali vsebino tako z lutkami, kot tudi z gibalnim uprizarjanjem ob glasbi in likovno ustvarjali.

Likovno smo ustvarjali za razstavo v Supernovi v Novem mestu, na temo jesen. Vabljeni da si jo ogledate.

Zapisali Dijana Pečjak in Jožica Štrasberger

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)