Tudi pri Zajčkih smo se pogovarjali o pravilnem razvrščanju odpadkov. Za začetek smo obiskali knjižnico, kjer nam je prijazna knjižničarka prebrala pravljico o Eko Zmajčku. Sposodili smo si tudi najrazličnejše knjige o odpadkih ter o varčevanju z energijo, onesnaževanju,…

Ogledali smo si ekološke odtoke v kraju in se pogovarjali kaj sodi v kateri koš za smeti.

Tudi v igralnici smo si s pomočjo slikovnega gradiva ogledali barve košev in razvrščali odpadke. Nismo pa pozabili niti na varčevanje z elektriko in varčevanje z brisačkami za brisanje rok. Vsak dan smo skrbno ugašali luči in se ponovno naučili, kako iz brisačke narediš žogico, da v košu zavzame čim manj prostora. Žogica pa je seveda bila zanimiva igrača za ciljanje v koš.

Izdelali smo Zamaškonjam saj bodo naši zbrani zamaški v veliko pomoč društvu Vesele nogice.

Imeli smo priložnost da smo si ogledali center za zbiranje odpadkov Špaja dolina.

Veliko časa pa smo namenili bivanju na prostem saj je mraz končno odšel in so se začeli lepi in topli dnevi.

Ogledali smo si tudi video posnetek Listek in kapljica ločujeta odpadke skupaj z Miškolini

Praznovali smo

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)