V okviru tematskega sklopa Eko teden smo v petek, 29. 1. 2016, v vrtcu gostili čarodeja Romana Freliha. Predstavo, skozi katero so se otroci ponovno zavedli pomena ločevanja odpadkov in skrbi za naše okolje, so otroci spremljali s široko odprtimi očmi in usti. Pokazali so veliko ekološke ozaveščenosti, saj so čarodeju pravilno svetovali, v kateri zabojnik naj odvrže določene odpadke – torej je bil naš eko teden res uspešen.

Otroci so predstavo spremljali res doživeto, poleg velike mere navdušenja in začudenja so se ob šaljivih prizorčkih tudi prisrčno nasmejali. Čarodeju pa so bili v pomoč, saj so s čarobnimi premiki drobnih otroških prstkov in čarobnimi besedami pomagali, da so čarovnije uspele.

Tudi vzgojiteljice smo z začudenjem spremljale, kam je izginila voda, ki jo je čarodej natočil v kozarec, kako je iz treh kosov vrvi nastala ena sama dolga vrv, kako je iz treh krpic nastal pisan dežnik,…

DSCN8885
Nika in Anarisa sta napovedali našega gosta… čarodeja Romana.
DSCN8881
Takole so otroci napeto pričakovali začetek predstave.
DSCN8888
Trije robčki – potem pa čarobne besede in … robček je samo eden.
DSCN8890
Čarodej je iskal čarobno palico… a pričaral pisan dežnik (iz robčkov iz prejšnje slike).
DSCN8891
Oh, ta nered. Pospraviti ga je treba. Kam že vržemo odpaden papir? Otroci so čarodeju v enem glasu povedali, da v moder zabojnik.
DSCN8899
Pogumna prostovoljka Maja je pomagala v klobuk loviti balone.
DSCN8900
O šment! V klobuk je ujela balon, a čarovnik je iz njega potegnil rdečo žogico, ki se je potem v Majinih rokah množila in celo zrasla. Le kako je to mogoče???
DSCN8902
Tudi otroci so se spraševali – KAKO???
DSCN8903
Še ena čarovnija z rdečo žogico.
DSCN8905
Tudi Zajčki,naši najmlajši obiskovalci predstave, so vidno uživali.
DSCN8904
Spet trije robčki. Kaj neki je to? Eden izmed otrok je hitro pomislil na slovensko zastavo. Odlično!
DSCN8911
Tudi Urban se je preizkusil kot čarodejev pomočnik. Pomagal mu je najti čarobno palico. In bil je več kot uspešen…
DSCN8915
In še ena čarovnija – iz treh vrvic sta začarala dolgo vrv v enem kosu.

 

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)