V Vrtcu Žužemberk smo se leta 2012 pridružili vseslovenskemu dobrodelnemu projektu Botrstvo v Sloveniji, ki ga vodi Zveza prijateljev mladine Moste Polje.

Od aprila 2014 smo botri dečku Žanu, ki živi v enostarševski družini skupaj z mamo, sestrico in bratcem. Živijo v izjemno majhnem stanovanju, kjer zaradi pomanjkanja prostora vsi spijo v eni sobi. Neustrezne bivanjske razmere še posebej vplivajo na zdravje štiriletne sestrice, ki ima bronhitis. Mama je brez zaposlitve, zato so edini dohodki družine socialni prejemki, ki pa ne zadoščajo za plačilo vseh življenjskih stroškov družine. Otroci so tako prikrajšani za številne življenjske spodbude, ki jih v teh letih potrebujejo in si jih želijo. Žan je najstarejši otrok v družini in letos obiskuje deveti razred osnovne šole in je izredno priden fant. Rad se druži s prijatelji, vendar mu mama obšolskih aktivnosti in dobrin žal ne more omogočiti. Sredstva botrstva so namenjena Žanu za osnovne življenjske in osebne potrebščine, s čimer mu  omogočamo dostojnejše življenje in lepšo mladost.

Zahvaljujejo se otrokom, staršem in zaposlenim vrtca,  ki z mesečnimi prispevki pomagate pisati lepo otroško zgodbo.

Prejeli smo Žanovo pismo v katerem se nam vsem lepo zahvaljuje za našo pomoč.

Preberete si ga lahko TUKAJ – Zahvalno pismo Žana – MAJ 2017:

 

(Skupno 608 obiskov, današnjih obiskov 1)