Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

PRAVLJIČNI DECEMBER PRI MUCKIH

Ringa ringa raja, dedek Mraz prihaja……se je velikokrat slišala pesmica v naši skupini. Tudi druge praznične pesmi so se vsakodnevno vrtele po CD-ju, katerim so otroci zelo radi prisluhnili, zraven poplesavali ali pa igrali na namišljene instrumente. Ja, res je bilo veselo, vse od prihoda prvega moža – Miklavža, ki je v vrtec prinesel veliko vrečo žog, pa do zadnjega moža  – dedka Mraza, ki pa tudi ni pozabil na darila. Ne smemo pa pozabiti na Božička, za katerega smo spekli sladke piškote, okrasili kar dve smreki, pa igralnico in hodnik, da ja ni zgrešil naših prostorov. V tem mesecu smo res veliko ustvarjali, peli in plesali , pa tudi na ostale dejavnosti nismo pozabili. Pridno smo se urili v oblačenju in obuvanju ( oblačil je res veliko), skrbeli za urejenost  igralnice, pa tudi na higienske navade nismo pozabili. Praznovali smo še dva rojstna dneva , pripravili čajanko s piškoti , posejali božično žito in že so bile tu božično-novoletne počitnice., katerih smo se vsi zelo razveselili, kajti to je čas, ki ga preživimo s svojimi najdražjimi.

Okraševanje.

Pripravili smo si čajanko.

Posejali smo božično žito, poslušali pravljico Rokavička, se igrali z igračami, ki nam jih je prinesel Božiček in še marsikaj.

Pripravili: vzg. Zdenka in Marjana

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)