Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41
 

Peka parkljev pri Mravljicah

V petek, 6. 12. 2019, smo v skupini Mravljic pekli parklje z Žigovo mamo, go. Olgo Legan. Ga. Legan je že doma zamesila testo in ob prihodu otrokom lepo predstavila, kaj vse je potrebovala. Skupaj smo razvaljali testo, nato pa smo iz njega oblikovali parklje. Otroci so ves čas sodelovali pri izdelovanju – vsak je svojemu dodal oči in jezik ter vsak svojega je opremil s podpisom, da parkljev kasneje ne bi zamenjali. Seveda smo bili zelo pozorni, da smo imeli vsi umite roke in da smo si pred peko nadeli predpasnike.

Predenj smo parklje odnesli v pečico, smo jih premazali z jajčkom.

Ko so bili parklji pečeni, smo se sprehodili do kuhinje. Vonj po sveže pečenih parkljih je bil zelo prijeten, ravno tako, smo si jih navdušeno ogledovali.

Žigovi mami in kuharicam se zahvaljujemo za pomoč pri peki parkljev. Skupaj smo preživeli prijeten in prazničen petek.

 

Vzgojiteljica Mojca Obrstar

 

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)