Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

GOZDNI VRTEC V VRTCU SONČEK, ŽUŽEMBERK

Vrtec Sonček v Žužemberku, zajema dve enoti – Medo na Dvoru in Jurček v Žužemberku. Žužemberk leži ob obrobju Kočevskih gozdov in ob dolini Reke Krke. Narava je praktično povod okoli nas, katero si strokovne delavke poslužujemo. Letos smo se odločili, da še bolj poglobimo v naravno bogastvo okoli nas, zato smo se vključili v Mrežo gozdnih vrtcev in šol Slovenije. Bližnji gozd/travnik bomo obiskovali najmanj enkrat tedensko in ga podoživljali preko igre v oddelkih. Tako bomo otrokom omogočili več zdravja, svež zrak, boljše gibalne spretnosti in sposobnosti.

Dokazano je, da so otroci, ki preživijo več časa zunaj, manj podvrženi vedenjskim in čustvenim težavam, motnjam pozornosti in koncentracije. 

(Skupno 173 obiskov, današnjih obiskov 1)