Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

ENO JABOLKO NA DAN ODŽENE ZDRAVNIKA STRAN

Začel se je mesec november in dnevi so postajali vedno bolj hladni. Začetek novembra smo izkoristili za sprehode in opazovanje narave, ki se počasi pripravlja na zimski počitek. Pot nas je velikokrat vodila mimo vrtov, kjer smo opazovali, kako si ljudje pospravljajo svojo ozimnico.

V vrtcu smo se veliko pogovarjali o zdravi prehrani, okušali različne sadeže in zelenjavo. Razvrščali smo sličice o zdravi in nezdravi prehrani in jih nalepili na plakat. Slike so otroci prinesli od doma, skupaj s starši so jih izrezali iz reklam.

   

Iz škatel so otroci potegnili različno sadje in zelenjavo iz blaga in smo ju poimenovali.

      

Ob zgodbicah Škratek Prehladek in Kaj je z Lizo smo ugotavljali, kaj moramo storiti, da ne zbolimo kot zajček Rok, ki ni ubogal mame in šel skakat po lužah brez kape in škornjev. Otroci so zgodbicama z velikim zanimanjem prisluhnili.

Obiskala nas je medicinska sestra ga. Sara. Pokazala nam je nekaj osnovnih potrebščin, ki jih je imela v čisto pravi zdravniški torbi. Otroci so jo lepo sprejeli in sodelovali. Poslušala jim je srce in jim na roke dala povoj. Zapeli smo ji pesmico o angini.

Zelo pomembno je, da so roke umite in da bacili ne pridejo v usta.

Ogledali smo si zdravstveni dom, le z zunanje strani.

Igrali smo se igro vlog-pri zdravniku.

     

 “To juhico bo dojenček rad pojedel.”

 “Dojenčka bom nahranila potem greva k zdravniku.”

Zdravnik Žiga je tudi teti Mariji poslušal srce.

In ubogi naš medvedek. Zelo je zbolel in dobil vročino in rdeče pike. Otroci so zanj zelo dobro poskrbeli.

 Medvedek potrebuje recept.

Psssst, noč je in medvedek spi.

Obiskali smo gasilski dom in si ogledali oblačila ter vozila.

  

V medenem tednu smo se pogovarjali o čebelicah. Prepevali smo, ob poslušanju pesmi Čebelar smo tudi  zaplesali. Ogledali smo si Muhičev čebelnjak in likovno ustvarjali na to temo. Ogledali smo si predstavitev čebelarskega poklica in najbolj pogumna sta na glavo dala klobuk in rokavice.

  

  

Praznovali smo dva rojstna dneva.

  

Oblikovali smo plastelin.

“Tele rožice nam pa lepo pristajajo.”

Ob gledanju knjig se imamo lepo in izvemo veliko lepega in zanimivega.

Velik poudarek sva namenili/posvetili kulturnemu prehranjevanju. Vsak dan pri malici povemo deklamacijo o jabolku in na koncu pregovor ENO JABOLKO NA DAN ODŽENE ZDRAVNIKA STRAN.

vzgojiteljica Lilijana Hrovat

(Skupno 238 obiskov, današnjih obiskov 1)